Warning: Parameter 1 to Crayons_affichage_final() expected to be a reference, value given in /home/voltaire/volter.org/js/ecrire/inc/utils.php on line 199
Як знищувалась українська промисловість - Куточок консервативного етатиста
Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > Друзі > Як знищувалась українська промисловість

Як знищувалась українська промисловість

або як діє тінь

п’ятниця 8 червня 2018, Володимир Мартинюк

Схема блокування високої технології ВПК. Кабінет міністрів України у 2004 році (прем’єр Янукович), встановив обмеження не лише на експорт, а й на імпорт (!!!) високотехнологічних оборонних товарів, чим фактично застосував проти України обмеження, передбачені Васенаарськими домовленностями щодо третіх країн. Де-факто можна говорити про режим прихованих санкцій, введених проти України власним законодавством.

Значна частина товарів, включених тоді Україною до цього списку, не передбачена цими домовленностями і є в вільному цивільному обізі в інших країнах-учасниках угоди. Але Україна в однобічному порядку тоді створила регуляторні перепони для імпорту значної частини високотехнологічної продукції, на яку не існує жодних міжнародних обмежень. Під заборону потрапили:

  • вимірювальні прилади,
  • медичне обладнання,
  • комп’ютерна техніка та навіть
  • побутова електроніка.

Наслідки заборони можна порівняти зі зброєю масового ураження.

За ці 12 років Україну залишили всі підприємства, які використовують у своїй діяльності високотехнологічні компоненти.

Завезти комплектуючі стало не просто неможливо,

за їхній імпорт, виробництво або просто володіння було встановлено кримінальну відповідальність до 10 років позбавлення волі,

закріплену ст. 359 Кримінального кодексу України.

Це було потрібно москві та підтверджує що Росія вже тоді і достатньо продумано і грунтовно готувалася до майбутньої війни з Україною.

Доктрина Герасимова (начальника Генштабу ЗС РФ) наголошує на тому, що в умовах ведення сучасної «гібридної війни» невоєнні способи досягнення політичних та стратегічних цілей переважають воєнні, і навіть наводить співвідношення застосування невоєнних та воєнних способів в останніх конфліктах як чотири до одного.

На жаль розуміння «невоєнних методів» навіть у професійному середовищі часто обмежується інформаційними та інформаційно-психологічними операціями, які, безперечно, є фундаментальними, проте не єдиними проявами ведення «гібридної війни» невоєнними методами.

І ще дуже цікаве:

" доктрина «необмеженої війни», або «війни без кордонів», розроблена представниками Китайської народно-визвольної армії генералом-майором Цяо Ляном та полковником Ван Сянсуєм, передбачає ведення «правової війни», яка полягає у використанні міжнародного та внутрішнього законодавства держави з метою ослаблення її обороноздатності, протидії її національним інтересам, підриву її економіки тощо".

це не єдиний випадок "самоембарго" в Україні - перший ( і жахливий за наслідком) був документ Кабміну Кучми про встановлення вивізного (!!!) мита на телевізори українського виробництва у розмірі 100$ за один телевізор - українська електронна промисловість , яка у 1991-1992 роках масово кинулася конвертуватися у виробництво телевізорів - після цього померла . Вся і без винятків.

Другим прикладом самоембарго був указ премєра Кучми про заборону реекспорту з України нафти, газу і нафтопродуктів не українського виробництва.

В Росії цю дату святкують як день народження Газпрому
Чому ?

А тому що на 1992 рік вся реалізація тюменської нафти і газу опинилася в руках українців, які все в тій Тюмені свого часу розвідали , забурили свердловини і започаткувати транспортування його в Європу.
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/86-2004-%D0%BF/page

Імпорт включений в перелік заборонювальних процедур

"12. Для отримання дозволу чи висновку на право експорту, тимчасового вивезення, ІМПОРТУ, тимчасового ввезення чи реекспорту товарів суб’єкт надсилає Держекспортконтролю лист, до якого додаються ...."

Корупційна можливість надалі існує - тобто фактично корупційний механізм :

"Строк розгляду заяви суб’єкта про надання дозволу чи висновку на право здійснення відповідної міжнародної передачі товарів, якщо його надання не потребує додаткового міжвідомчого узгодження, встановлюється з дня надходження всіх необхідних документів:

до 25 днів - щодо експорту (реекспорту) та тимчасового вивезення або тимчасового ввезення товарів;

до 10 днів - щодо імпорту та транзиту товарів, а також тимчасового вивезення або тимчасового ввезення товарів у випадках, передбачених пунктами 19, 20, 26 і 27 цього Порядку.

До строку розгляду заяви не зараховується час, необхідний для отримання від суб’єкта додаткових відомостей або документів.

Якщо додаткові відомості або документи не надійшли протягом двох місяців, заява вважається відхиленою і розгляду не підлягає. "

І ще одне - заборона на копіювання, доробку і модифікацію ВВЕЗЕНИХ пристроів, механізмів та технологій . Нічого не пишеться скажімо -"у разі відсутності прав, ліцензії і патенту"

Тобто реально Україна власним законордавстовм прирівняна до Північної Кореї, Ірану і ще там якихось країн які не визнанні свтовим співтовариством.

З другого боку загальний, не надто конкретний перелік "забороненого" до вивозу і чомусь "для ввозу" створює фантастичні можливості для корупційних поборів.
Тобто українська корупція стає на захист української технологічної відсталості.


Див. онлайн : джерело