Warning: Parameter 1 to Crayons_affichage_final() expected to be a reference, value given in /home/voltaire/volter.org/js/ecrire/inc/utils.php on line 199
Туречинна: структура експорту, робота з зовнішніми ринками та фонд національного (...) - Куточок консервативного етатиста
Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > А що там у турків? > Туречинна: структура експорту, робота з зовнішніми ринками та фонд національного (...)

Туречинна: структура експорту, робота з зовнішніми ринками та фонд національного добробуту

або другий дайжест

вівторок 7 березня 2017, Сергій Маркітаненко

Другий дайжест турецьких новин. Про експорт, його структуру та як уряд допомагає експансії турецького бізнесу.

Відновлення турецького експорту.

Після падіння 2014/16 років турецький експорт зростає вже чотири місяці поспіль [1]. Цьому допомогли як об’єктивні фактори, як то президент Ердоган нарешті вийняв ножа з московської спини і загальне покращення регіональної кон’юнктури, так і дії уряду.

Для підтримки власних експортерів уряд здійснив наступні кроки: спрощення бюрократичних процедур, почав надавати службові паспорти, за якими не вимагається віза для відвідин країн ЄС та в тричі збільшив субсидії експортерам. Фінансування збільшилось з 1 мільярда турецьких лір (12 мільярдів гривень) до 3 мільярдів (36 ярдів гривень).

Половина наших видатків на МВС між іншим.

Провідні експортні галузі

Загальний обсяг експорту з Турції у лютому 2017 року склав $ 11,3 мільярдів [2]. Поширене уявлення, що Туреччина - це помідори, джинси і отелі. Але все трошки не так.

Головні експортні галузі:

  • автомобільна галузь $ 2,2 ярди
  • продукція хімічної промисловості $ 1,4 ярди
  • текстиль та одяг $ 1,3 ярди

Загалом, продукція промисловості - 88% від загального експорту, або $ 9,3 ярди. Сільськогосподарська продукція - $ 1,7 ярди.

Як ми бачимо, гроші робляться у виробництві. У всякому випадку, зимою.

Рух на зовнішні ринки: Бахрейн, США і Сербія

Турецькі бізнесмени воліють покращити відносини з Бахрейном, країною Перської затоки. Вагомою підставою є договір про вільну торгівлю між США та Бахрейном, отже турецький бізнес хоче мати базу для розширення експорту в Америку [3].

На підтримку бізнес інтересів в Бахрейн здійснив візит президент Ердоган, а зараз потяглися представники різних бізнес асоціацій. Може й буде діло.

Поки з Бахрейном йдуть перемовини - потроїлась кількість турецьких фірм у Сербії: з 136 (2015 р.) до 454 ( 2017р.) Експорт за 10 років виріс у двічі - до $574 мільйонів [4].

Залізна дорога Баку-Тбілісі-Карс

Але не тільки перемовини допомагають економіці. Влітку завершується будівництво залізної дороги, що поєднає Азербайджан, Грузію та Туреччину. Вона спростить торгівлю між цими країнами (а саме експорт для турецької промисловості), підсилить позиції Туреччини як транзитера у Китайському Шовковому Шляху і зменшить залежність країн Кавказу від Московії.

Цікаво, що загальна вартість майже 900 кілометрової залізної дороги по складній місцевості склала лише у $450 мільйонів [5], хоча два роки тому писали про $ 600 мільйонів [6]. Перший раз таке бачу :)

І інші новини