Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > Публіцистика > Про квоти ЄС на український метал

Про квоти ЄС на український метал

або про міністерство економіки

понеділок 23 липня 2018, Сергій Маркітаненко

Яку неочікувану новину приніс перший день тижня "ЕС ввел квоты в отношении украинской металлопродукции".

Як ми бачимо, ЄС з усіх сил допомагає нам відновлювати економіку. Правда економіку ЄС, але це не суттєво, правда ж?

А трошки раніше, на початку літа, США обклали український металопрокат додатковими митом. Але щоб бути справедливим - ми попали за загальних підставах, з усіма іншими країнами.

Але й тут нема чого радіти, бо ще раніше, у кінці квітня, США згадало Україну персонально, піднявши імпортні мита більш ніж на 100 українських товарних позицій.

Бачили оті всі прекрасні новини, про інвесторів, які розширюють виробництво різного спортивного знаряддя в Закарпатті? Лижі, сноуборди і тому подібне. За дивним збігом мито було збільшено в першу чергу саме на них.

Повертаючись до США - ліберальна спільнота розказувала, як загнеться американське машинобудування через здорожчання металу. Не загнеться, машинобудівні компанії мають право на пільгове розмитнення (так так, який жах, корупційні можливості, не може бути).

А от як іноземні металурги схочуть прийняти участь у будівельних та інфраструктурних проектах, які анонсує адміністрація Трампа - то вже зась.

Під час виборів демократи обіцяли зробити те саме - врятувати власну металургію. Тільки Клінтон не повезло і вона зараз критикує. А Трамп робить.

Якби повезло, то Клінтон робила б, а в республіканців розказували про неминучу смерть американського машинобудування.

Бо гроші американських платників податків мають йти на створення робочих місць для американців, купуй американське - плати американцям.

А не так як в Україні - державними кредитами профінансуємо імпорт білоруських автобусів. Начувайтесь, українські буржуї, всіх за вітром пустимо.

Добре, що згадалась Білорусь. Середня зарплата в Білорусі стала більшою від середньої зарплати в Мордорі. Перемога промислової економіки над сировинною. Приємно, що і ми свій посильний внесок у зростання білоруського добробуту. Та ще й державним коштом.

Саме час прибрати слово "України" з назви міністерства економіки.

Що вийшло щось схоже на "Міністерство Економічного розвитку Країн Світу"

Попередній допис Наступний допис