Warning: Parameter 1 to Crayons_affichage_final() expected to be a reference, value given in /home/voltaire/volter.org/js/ecrire/inc/utils.php on line 199
Попередники Чавеса - Куточок консервативного етатиста
Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > Цікаве про світ > Країни світу > Попередники Чавеса

Попередники Чавеса

або трошки про болываріанську революцію

неділя 2 квітня 2017, Сергій Маркітаненко

Товариш Піночет, звичайно, видатний борець проти комунізму, але по суті він лише очолив бригаду реаніматорів, аби якось привести країну до ладу і дати їй можливість очуняти.

Дійсно, коли вже на парламенті підняли кумачовий стяг, значить пухнастий звірок вже тут. Пізно пить боржомі.

Пересічним лишається сподіватися, що реанімація таки приїде. І не сильно ребра потрощить, рятуючи пацієнта.

Як пишуть у підручниках та настановах - профілактика захворювань є найкращим лікування. Ну а причини виникнення усіляких хвороб взагалі є завданням найважливішим.

Теоретично.

Подивимось на сучасну Венесуелу, новини з якої поступаються за наповненістю лише новинам з Північної Кореї. Куба і та викликає менше цікавості ніж поточні успіхи соціалістичного будівництва боліваріанців.

Пусті полки маркетів, туалетний папір по талонах, найвища у світі кількість вбивств на душу населення - про ці успіхи не писав лише лінивий, тому переказувати не має сенсу.

Соціалізм в гострій фазі, пересічні очікують не реанімаційну бригаду. Та ось причини цієї хвороби якось не потрапляють до уваги медіа.

Дивно стає, топ 10 ідіотських вчинків Чавеса ми знаємо. Який автобус водив Мадуро у своїй робітничій молодості - теж з легкістю знайдемо.

А хто були їх папередники і яку вони політику проводили - ніц з вуст.

Що то за нелюди були, що народ пішов голосувати за соціалістів?

У Південній Америці.

Де що не країна, так монумент соціалістичним експериментам. І ще тисячі маленьких на цвинтарях.

А Чавес, у 1998 році, переміг чесно між іншим.

Тому знайомтесь, Рафаель Кальдера, попередник Чавеса, який своєю талановитою політикою забезпечив перемогу соціалістам. Все починалось правильно.

У перший же рік його правління у Венесуелу прилетіла економічна криза. Підвалини були закладені ще до нього, на початку 90х.

Той уряд вирішив суттєво зайнятися лібералізацією у фінансовій сфері - більше свободи і менше контролю приватним банкам.

Як це прийнято в країнах третього світу, власники не могли не використати таку чудову можливість по забезпеченню свого бізнесу шаровими коштами вкладників і почали перекачувати депозити у афілійовані структури у вигляді кредитів.

Історія нам знайома по ПриватБанку і багатьом іншим.

Тому і фінал цієї історії був закономірний - банкротиться один з найбільших банків країни, Banco Latino. Ефект доміно і за ним летять ще декілька великих і з десяток маленьких банків.

Уряд пручається, видає банкам рефінанс, який моментально виводиться за кордон, обвалюючи національну валюту.

Загалом, ця історія з банками настільки банальна і поширена у бідних країнах , що генерал Пак у Південній Кореї, після свого переможного путчу, розмовляючи з ув’язненими олігархами одразу їм сказав: бізнесом поки покеруйте, а ось банки доведеться віддати.

І треба сказати, жодної банківської кризи не було наступних 40 років. Та це вже інша історія.

Повернемося до Венесуели. Поки пересічні прощаються зі своїми депозитами, з другого боку приходить падіння цін на нафту, основний експортний товар.

Подвійне бінго, хлопцям повезло.

І тут на сцену виходить товариш Кальдера. У принципі далі оповідати так само цікаво, як і про соціалістичні досягнення Венесуели. Настільки ж банальна історія.

Радники МВФ. Неоліберальна економічна політика. Економічна ефективність понад усе. Продаємо все, що можемо продати. Лібералізуємо все що можемо лібералізувати.

Стандартна історія, нічого нового.

НУ і перемога Чавеса на виборах. Упевнена. Незважаючи на те, що показники при Кальдері рішуче зростали: економіка в процентах і ВВП на душу населення. Надої мабуть теж, але немає такої статистики на сайті Світового Банку.

Ось така історія папередників Чавеса, які засунули його у президентське крісло.

Ну а тепер завдяки цим веселим хлопцям пересічні в очікуванні реанімаційної бригади. Але, незважаючи на успіхи сучасної медицини, якось краще до цього хвороби не доводити.

Профілактика - наше всьо.