Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > А що там у турків? > Огляд новин турецького ВПК за 1й квартал 2017 року

Огляд новин турецького ВПК за 1й квартал 2017 року

неділя 2 квітня 2017, Сергій Маркітаненко

Криза у відносинах з західними партнерами визначає поточну логіку розвитку турецького ВПК.

Експорт озброєння Туреччиною

У турецьких виданнях ВПК фігурує під назвою "оборонна та авіаційна промисловість". За останні 5 років загальна вартість експорту товарів військового призначення склала 7,6 мільярдів долларів , або 1,68 мільярдів за 2016 рік.

Основні напрямки експорту - США, Німеччина, арабські країни і що цікаво - Азербайджан. Також іде активна робота у напрямку Індії - якщо у 2015 туди було поставлено озброєнь лише на $235,000 то вже у 2016 вартість поставленої продукції склала $ 47 000 000 [1].

Контракт з Об’єднаними Арабськими Еміратами

Otokar (Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.), підрозділ Koç Holding однієї з найбільших корпорацій у Європі (!), підписав контракт на виробництво та постачання 700 броньованих автомобілів "Рабдан" вартістю у 661 мільйон доларів.

Для виконання контракту створено спільне підприємство, у якому ОАЕ мають частку 51%, а 49% - Otokar [2]. Виробнича база буде розташована за кордоном.

Контракт з Сікорськи

Турецька авіакосмічна компанія TAI підписала 10ти річний контракт з американською корпорацію Сікорскі на виробництво і постачання комплектуючих.

Загальна вартість контракту $270 000 000 [3].

Виробництво стрілкового озброєння

Ще 15 років тому загальна залежність турецьких збройних сил від іноземних виробників сягала 80%, а зараз - лише 40%. Потужним стимулом для інвестицій у власні ВПК стала події на Кіпрі, коли після втручання Туреччини, США наклало ембарго на постачання озброєнь в цю країну.

І нині найбільша армія НАТО ( після США) продовжує активно використовувати німецьку штурмову гвинтівку G-3 та радянський AK-47.

А з цього року на заводі в Анкарі почалось виробництво власної штурмової гвинтівки MPT-76, калібром 7.62 мм. Прицільна дальність стрільби 600 метрів, скорострільність 700 пострілів/хвилина, вага 4,1 кілограм.

Очікується, що у війська цього року передадуть 19 500 одиниць нової зброї [4].

Розробки нових моделей озброєнь

Поточна криза у відносинах між Туреччиною та Заходом змушує уряд прискорювати розробки власних систем озброєнь, з максимальною локалізацію у країні.

  • Відновлені роботи над створенням власного танку "Алтай", постачання якого у війська мають початися до 2021 року [5]. За попередніми домовленостями між УкрОборонпромом та Туреччиною, танкові двигуни для нової машини будуть постачатися з України [6].
  • Триває розробка ракетного комплексу середньої дальності типу "земля-земля" під кодовою назвою "Bora" [7].
  • Туреччина успішно освоїла випуск власних бойових кораблів типу "корвет", а зараз закладено перше судно класу "фрегат", більшого та потужнішого типу, під кодовою назвою "Стамбул" [8].
  • Також криза у відносинах з Заходом призвела до декларування президентом Ердоганом бажання купити у РФ комплекси ПВО C-400 [9]. Чи це реальні наміри, чи засіб тиску на союзників по НАТО - побачимо з часом.

... і на останок

Зимові навчання, проведені турецькими збройними силами, показали готовність та спроможність військ виконувати поставленні завдання при температурах до -25 С.

За навчаннями з цікавістю наглядали військові з Грузії, Азербайджану та більш ніж 40 інших країн [10].

Попередній допис Наступний допис