Warning: Parameter 1 to Crayons_affichage_final() expected to be a reference, value given in /home/voltaire/volter.org/js/ecrire/inc/utils.php on line 199
Ефективність мораторію на експорт лісу кругляку - Куточок консервативного етатиста
Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > Публіцистика > Ефективність мораторію на експорт лісу кругляку

Ефективність мораторію на експорт лісу кругляку

або веселий срачік з представниками уряду

неділя 25 березня 2018, Сергій Маркітаненко

Йде веселий срачік з представниками уряду про ефективність мораторію на експорт лісу кругляку.

Уряд представляє тов. Кухта, якому все не до душі наслідки впровадження мораторію:

1) Експорт кругляка скоротився лише в 3,5 рази, а не до нуля.

Йому зауважують - що власне, боротьба з контрабандою - це зона відповідальності уряду, але урядові успіхи якось не дуже. Може займіться своє роботою?

На що товариш Кухта каже приблизно так: "Контрабанда та корупція - в першу чергу, продукт сприятливих для них умов." Все по катехезісу - приберіть заборони і зникне контрабанда.

Фантастична логіка: легалізуйте розбої, крадіжки та вбивства і в нас злочинність впаде до нуля. Нічого не треба робити, реформи МВС, прокуратури, закони приймати. А яка бюджетна економії вийде на тюрмах і поліції.

2) Деревообробна галузь росте лише 3,9%, а не 4,8% як переробна промисловість в цілому.

Давай те подивимось уважніше. У 2013 - 2015 роках максимальний індекс зростання 3% в рік. Після запровадження мораторію - 5,1% (2016), 3,9 (2017).

Крім того, зростання у виробництві меблів 20%, у виробництві паперових виробів - 10%. Наче зради немає.

Особливо на фоні того, що порівнюючи з 2015 роком деревообробне обладнання імпортується в рази більше, отже бізнес оцінює перспективи як сприятливі і готується нарощувати виробництво (робочі місця і тому подібне).

Але тов. Кухта коментує це так: "Бізнес не треба загоняти в переробку, за сприятливих умов він сам її створить".

Знову все по катехезісу. Одна проблема - за створення умов в нас відповідає уряд. Отже треба щось робити, а не розказувати, що ринок сам все порішає.

Візьмемо саме просте - доступ до кредитів. Зрозуміло, що нашим урядовцям дуже складно вплинути на політику НБУ. Немає питань. Але це ж не єдиний інструмент, яким можна допомогти підприємцям.

Законопроект про відстрочку сплати ПДВ при імпорті обладнання подає Галасюк, а не МЕРТ, правда ж? Більш того, в розвинутих країнах є система відтермінування сплати ПДВ на промислову продукцію, на строк від 60 днів до 2х років, в залежності від ступені переробки.

Може МЕРТ виступив з великою законодавчою ініціативою для допомоги бізнесу? Так не пам’ятаю я такого. Бачу що сильно переймаються позиціями у рейтингу Doing Business; спрощують відкриття бізнесу, наприклад. Бо на цьому можна легко набрати позицій і відзвітувати громадськості. Чергова перемога. Здобули.

Але під’єднання до інженерних мереж як було проблемою, так і лишається. Зарегульованість експорту як була, так і лишилась.

А це ж набагато важливіше ніж зареєструвати юрособу. $300 і вам пакет документів на ТОВ принесуть прямо в офіс. Це не проблема, це видатки.

А проблема - це коли чиновники МЕРТа призупиняють дію ліцензії на ЗЕД. І що ми бачимо - в МЕРТі нам цитують Адама Сміта і розказують ліберальний катехезіс, а законопроекти про спрощення ЗЕД реєструє Галасюк.

Я не ідеалізую законопроекти Галасюка, бо переконаний, що якісні закони можна бути реалізовані лише у взаємодії між депутатами та представниками уряду. Але для цього необхідно, аби ці самі представники уряду перестали проповідувати своє Святе Письмо, забули про доктринерство і почали нарешті працювати.

Бо, вибачте, розказувати, шо ринок все порішає можна і з партеру, для цього не треба займати посаду у виконавчому органі влади.

Будь яка керівна робота - це вирішення проблем, а не оповіді про обставини непереборної сили.


Див. онлайн : Сам срачік за посиланням