Warning: Parameter 1 to Crayons_affichage_final() expected to be a reference, value given in /home/voltaire/volter.org/js/ecrire/inc/utils.php on line 199
Чому в Туреччині заборонили BOOKING.COM - Куточок консервативного етатиста
Куточок консервативного етатиста

Різні цікавості з історії та економіки країн світу

Головна > А що там у турків? > Чому в Туреччині заборонили BOOKING.COM

Чому в Туреччині заборонили BOOKING.COM

неділя 2 квітня 2017, Сергій Маркітаненко

Допоки в нас кепкують з Данії, де заборонили використання сервісу Uber, в середу 29 березня 2017 турецький суд заборонив діяльність сервісу booking.com на території Туреччини.

Заборона діяльності відбулася на позов Турецької асоціації туристичних агентств (TÜRSAB), що звинуватила booking.com у нечесній конкуренції. Попередження про недопустимість таких бізнес практик були направлені іншим іноземним агрегаторам, таким як expedia.com, trivago.com та tripadvisor.com.

Генеральний секретар TÜRSAB Четін Гюрджун зазначив, що

Ми подали позов та добилися блокування сайту booking.com на території країни. Якщо компанія має бажання відновити свою роботу у Туреччині, вона має виконувати зобов’язання, передбачені законами.

Наша мета - зробити все можливе, аби уникнути нечесної конкуренції в середині країни. Саме ому ми попередили операторів аналогічних сервісів і будемо добиватися аналогічних судових рішень у випадку, якщо вони проігнорують наші вимоги.

Звинувачення у нечесній конкуренції базується на тому, що туристичні агрегатори, фактично проводячи діяльність на території Туреччини, не сплачують податки і мають менші операційні видатки порівнюючи з локальними конкурентами.

Аналогічним чином судове рішення прокоментував один з співвласників німецької інвестиційної компанії Amplio, що спеціалізується на готельному бізнесі:

Отримуючи дохід до 50% з транзакції, booking.com не сплачував жодних податків, що викривило умови ведення бізнесу у цій галузі. В той же час дохід традиційних агентств складає 3-5% з транзакції.

Крім того практичне монопольне становище booking.com в Інтернеті змушує власників готелів йти на такі умови з виплат комісій.

Цікаво, чим закінчиться така спроба захистити локальні робочі місця та податки від конкуренції з глобальними транснаціональними сервісами. У всякому випадку проблема конкуренції з компаніями, що ведуть операції через низько-податкові резиденції та мають значну частку ринку, вже вийшла на рівень активної протидії як зі сторони галузевих асоціацій, так і з боку урядів різних країн.

Побачим, наскільки обраний метод буде ефективним.